Zrzut ekranu z transmisji live

28 kwietnia 2021 r. w piechcińskiej książnicy spotkaniem online z podróżnikiem, Panem Tadeuszem Chudeckim, pt. „Historia jednej podróży. Azja” rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich”. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Partnerstwo dla Książki”. W realizację wydarzenia włączyło się również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Seniora (Klub Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie).

Tadeusz Chudecki, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, aktor filmowy i teatralny, reżyser programów telewizyjnych, tłumacz. Zagrał w kilkudziesięciu filmach i serialach. Deklaruje znajomość kilku języków obcych. Na uwagę zasługuje fakt, iż Pan Tadeusz Chudecki z zamiłowania jest również podróżnikiem. Odwiedził ponad 140 krajów świata na wszystkich kontynentach. Jest autorem książek podróżniczych: „Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie i okolicach, czyli wszystko, co turysta wiedzieć powinien”, „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 euro”, „Historia jednej podróży. Azja”.

W trakcie spotkania Pan Tadeusz Chudecki zaprosił czytelników w podróż po egzotycznej Azji, która bez wątpienia staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla Europejczyków. Ponadto odkrył przed użytkownikami naszej biblioteki kulturę, obrazy i zapachy tej części świata. Udowodnił, że wakacje spędzone w Azji mogą być znacznie tańsze od europejskich, a jednocześnie bardziej intrygujące, niezapomniane…

Czytelnicy byli zachwyceni pasjonującym spotkaniem z podróżnikiem pt. „Historia jednej podróży. Azja”. Swoją obecnością zaszczycili nas również uczestnicy Klubu Podróżnika.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

W RAMACH PROGRAMU PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

Logo Ogólnopolskie Stowarzyszenie SenioraLogo biblioteki barcinLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektoweNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logo