24 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się rozstrzygnięcie QUIZU PODRÓŻNICZEGO oraz powołanie KLUBU PODRÓŻNIKA w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas spotkania wręczono nagrody zwycięzcom konkursu.

3 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się ostatnie już spotkanie z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Izrael i Jordania, czyli biblijne miejsca, zwyczaje Żydów u Arabów i cudowna Petra” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

20 października 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Naszym gościem był ponownie Pan Leszek Szczasny, który tym razem opowiadał o Tanzanii.

Podczas kolejnego spotkania z podróżnikiem, które odbyło się 13 października 2021 r. w piechcińskiej książnicy, Pan Marek Pindral opowiadał o Indiach w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Uczestnicy spotkani siedzący na krzesłach ustawionych przy stolikach

6 października 2021 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu”. Naszym gościem był Pan Maciej Zborowski, skandynawista, rusycysta, doktor językoznawstwa. Od zawsze przyciągały go tereny północne i wschodnie. Jest nałogowym obserwatorem wydarzeń rozgrywających się po drugiej stronie Bałtyku oraz miłośnikiem skandynawskiej przyrody i człowiekiem wciąż odkrywającym nowe niuanse nordyckiej psychiki.