12 maja 2021 r. w piechcińskiej filii odbyło się kolejne spotkanie online z podróżnikiem, Panem Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Arkady Paweł Fiedler, wnuk Arkadego Fiedlera, wybitnego pisarza i podróżnika. Producent filmów podróżniczych, fotograf, pasjonat podróży samochodowych. Pomysłodawca i organizator projektu filmowo-podróżniczego „PoDrodze”: 2009 r. – Maluchem wzdłuż granic Polski, 2014 r. – Maluchem przez Afrykę, 2016 r. – Maluchem przez Azję. Gość spotkania organizuje wyprawy samochodowe do Namibii, Botswany i Zambii. Po 11 latach rzucił karierę korporacyjną w Londynie, aby odkrywać świat oraz podtrzymywać tradycje podróżnicze Fiedlerów. Ponadto jest autorem książek podróżniczych: „Pod prąd. Elektrycznym autem przez Afrykę” i „Maluchem przez Afrykę”.

Podczas spotkania online Pan Arkady Paweł Fiedler opowiedział o swojej wyprawie do Afryki, na którą wybrał się Fiatem 126p i przejechał nim Czarny Kontynent. Ponad 16 tysięcy kilometrów pokonał w 3,5 miesiąca, odwiedzając 11 krajów: Egipt, Sudan, Etiopię, Kenię, Ugandę, Rwandę, Tanzanię, Zambię, Botswanę, Namibię i RPA.

Uczestnicy wydarzenia mieli kilka pytań do podróżnika. Pan Fiedler udzielił wyczerpujących odpowiedzi, zachęcając do podróżowania po świecie. Jego zdaniem podróże kształcą, a poza tym uczą mądrości życiowej. Poprzez podróże człowiek zaczyna doceniać to, co otrzymał od losu…

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

W RAMACH PROGRAMU PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

Logo Ogólnopolskie Stowarzyszenie SenioraLogo biblioteki barcinLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektoweNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logo