W magiczną podróż po Polsce 29 września 2021 r. zaprosił czytelników i użytkowników piechcińskiej książnicy Pan Leszek Szczasny, raciborzanin, z wykształcenia politolog i filozof, a z zamiłowania społecznik, fotograf i przede wszystkim niezależny globtroter. Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami i wystawami, które prezentuje w placówkach kulturalnych w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. Ponieważ podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc”. Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której niepodrabialna, esencjonalna narracja stara się wyznaczać nowy styl podróżniczego reportażu. Pisze kolejną pt. „Afrykański rytm".

Podczas kolejnego spotkania z podróżnikiem w piechcińskiej filii, Pan Leszek Szczasny zachęcał do odkrywania mało znanych atrakcji naszego kraju. Z pasją opowiadał o zakątkach, o których często nieopatrznie zapomnieliśmy czy niesłusznie się ich wstydzimy. Według niego inspiracji szukać można niekoniecznie tysiące kilometrów od domu. Podróżnik zaprezentował magiczne, podlaskie bezdroża oraz kunsztowne, roztoczańskie nekropolie. Obejrzeliśmy drewniane świątynie schowane daleko od szosy. Ponadto odkryliśmy również niedoceniane Pogórze Przemyskie oraz czarowny Lublin i wiele innych miejsc w Polsce...

Wydarzenie organizowane w ramach projektu "O podróżach bliskich i dalekich" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących ze środków Funduszu Promocji Kultury, zyskanych z dopłat ustanowionych grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

W RAMACH PROGRAMU PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

Logo Ogólnopolskie Stowarzyszenie SenioraLogo biblioteki barcinLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektoweNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logo