3 listopada 2021 r. w piechcińskiej książnicy odbyło się ostatnie już spotkanie z podróżnikiem, panem Michałem Szulimem, pt. „Izrael i Jordania, czyli biblijne miejsca, zwyczaje Żydów u Arabów i cudowna Petra” w ramach projektu pn. „O podróżach bliskich i dalekich” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Michał Szulim, podróżnik, autor książek podróżniczych pt. „Miejsce za miejscem, czyli podróże małe i duże” (Cz. 1 i Cz. 2), dziennikarz RADIA DLA CIEBIE, współpracownik pisma podróżniczego "All Inclusive", twórca strony www.miejscezamiejscem.pl, wokalista zespołu PLATEAU, z którym nagrał 6 płyt i zagrał blisko 800 koncertów.

Było to spotkanie podróżnicze, podczas którego przenieśliśmy się na Bliski Wschód. Poznaliśmy z bliska miejsca biblijne, zajrzeliśmy za wysokie mury Jerozolimy i... posłuchaliśmy o tajemniczych zwyczajach ortodoksyjnych Żydów. Zobaczyliśmy również legendarną jordańską Petrę, która uznana jest za jeden z nowych cudów świata. Dowiedzieliśmy się o religii Arabów, o Beduinach, a także co jada się w Izraelu i Jordanii oraz dlaczego w Morzu Martwym nie da się utonąć.

Uczestnicy wydarzenia byli zachwyceni pasjonującym spotkaniem z podróżnikiem. Swoją obecnością zaszczycili nas również uczestnicy Klubu Podróżnika.

PROJEKT DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY, DZIEDZICTWA NARODOWEGO I SPORTU

W RAMACH PROGRAMU PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

Logo Ogólnopolskie Stowarzyszenie SenioraLogo biblioteki barcinLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo projektoweNarodowy program rozwolu czytelnictwa - logo