11 maja 2022 roku odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Subtelna interpretacja wokalna, niezwykła aranżacja pianina i niezapomniane melodie skrzypiec zabrały barcińską publiczność w muzyczną podróż. Artyści zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej, piosenki z najnowszej autorskiej płyty "Czas na poetów!" oraz "Mamy Serce dla serca!" pod patronatem Polskiego Radia Dzieciom.

Zespół Arete tworzą poznańscy artyści, którzy wykonują poezję śpiewaną, dysponując bardzo szerokim repertuarem. Od kompozycji delikatnych, nastrojowych i lirycznych po dynamiczne, radosne i żywiołowe. Teksty o uniwersalnym przesłaniu urozmaicone muzyczną aranżacją tworzy lider zespołu – poeta Jerzy Sruk.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

logo Uniwersytetu Trzeciego WiekuLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Miejskiego Domu Kultury w Barcinielogo biblioteki
logo Zespołu Szkół w Barcinielogo Gminy Barcinlogo projektu