Zapraszamy do wypełnienia ankiety ewaluacyjnej dotyczącej satysfakcji z oferowanych działań w ramach projektu „Przystanek-Poezja”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Barcinie i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Państwo Rzyscy siedzą na fotelach i czytają poezję Adama Mickiewicza

W środowe popołudnie 19 października w czytelni barcińskiej biblioteki odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pani Helena Wyrzykowska stoi z mikrofonem w ręce i czyta wiersz.

12 października 2022 roku odbyło się spotkanie pn. „Spotkanie z poezją Heleny Wyrzykowskiej połączone z koncertem klarnecisty Marka Andraszewskiego w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Plakat informujący o spotkaniu z poezją w wykonaniu  Wandy i Eugeniusza Rzyskich
Plakat informujący o spotkaniu z poezją w wykonaniu Wandy i Eugeniusza Rzyskich

Plakat informujący o spotkaniu z Heleną Wyrzykowską
Plakat informujący o spotkaniu z Heleną Wyrzykowską i Markiem Andraszewskim

„Przystanek poezja” wraca do miejskiej biblioteki po wakacjach. Na pierwszym spotkaniu uczestnicy posłuchali poezji, ale tym razem w dwóch językach, bo po polsku i po hiszpańsku.

Źródło: www.tvlbarcin.pl

Antologia polsko-hiszpańska „Logos”, której twórcą i inspiratorką jest Katarina Lavmel, skupia poetów z różnych regionów Polski oraz poetów iberyjskich reprezentujących różnorodność kulturową Hiszpanii.