Pani Helena Wyrzykowska stoi z mikrofonem w ręce i czyta wiersz.

12 października 2022 roku odbyło się spotkanie pn. „Spotkanie z poezją Heleny Wyrzykowskiej połączone z koncertem klarnecisty Marka Andraszewskiego w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Helena Wyrzykowska to mieszkanka Kołaczkowa, poetka, która wydała osiem tomików w tym jeden dla dzieci. Członkini Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oraz zespołu „Kołaczkowianki”. Można by rzec, że kobieta wielu talentów - pasjonatka rękodzieła specjalizująca się w tworzeniu kwiatów. W środowe popołudnie zabrała użytkowników biblioteki w niezwykłą podróż do świata poezji. Zaprezentowała wiersze w kolejność „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W poezji naszej bohaterki można było usłyszeć, jak ważne jest każde słowo, jakiego nabiera znaczenia i jak specjalnie zostało użyte, by podkreślić wartość przekazywanej treści. Spotkanie umilił koncert klarnecisty Marka Adraszewskiego, który zaprezentował muzykę klasyczną oraz jazz.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

logo Uniwersytetu Trzeciego WiekuLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Miejskiego Domu Kultury w Barcinielogo biblioteki
logo Zespołu Szkół w Barcinielogo Gminy Barcinlogo projektu