Państwo Rzyscy siedzą na fotelach i czytają poezję Adama Mickiewicza

W środowe popołudnie 19 października w czytelni barcińskiej biblioteki odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zaproszonymi gośćmi byli Państwo Wanda i Eugeniusz Rzyscy z Bydgoszczy, którzy zaprezentowali własną interpretację utworów narodowego wieszcza. Jak podkreślali aktorzy, „Ballady i romanse” mają niezwykłą wartość w literaturze polskiej. Zbiór ballad ukazał się równo dwieście lat temu w Wilnie i wyznacza początek polskiego romantyzmu. W tomiku znajduje się czternaście utworów, natomiast w środowe popołudnie wybrzmiało sześć: „Romantyczność”, „Świtezianka”, „Powrót taty”, „To lubię”, „Pani Twardowska”, „Lilie”.

Podczas spotkania wręczono nagrody uczestnikom konkursu fotograficznego pn. „Maria Konopnicka w domu. Czy jej utwory ktoś czyta?”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

logo Uniwersytetu Trzeciego WiekuLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Miejskiego Domu Kultury w Barcinielogo biblioteki
logo Zespołu Szkół w Barcinielogo Gminy Barcinlogo projektu