Antologia polsko-hiszpańska „Logos”, której twórcą i inspiratorką jest Katarina Lavmel, skupia poetów z różnych regionów Polski oraz poetów iberyjskich reprezentujących różnorodność kulturową Hiszpanii.

„Logos” to manifest niezależności, siły, przekraczania granic, o czym mogli usłyszeć uczestnicy poniedziałkowego, popołudniowego wydarzenia pn. „Spotkanie dwóch kultur – o poezji hiszpańskiej i polskiej”.

Poeci z Hiszpanii Katarina Lavmel, Carmen Vargas Antunez, Joaquin Gonzalez Malaga oraz poetka z Polski Daria Danuta Lisiecka zaprosili uczestników w fascynującą podróż po krainie polskiej i hiszpańskiej wyobraźni. Czytając utwory zamieszczone w antologii ukazali przestrzeń na poziomie emocji, odczuć, wrażliwości oraz wartości.

Spotkanie połączone było z koncertem pieśni hiszpańskich. Ekspresyjny, poetycki i subtelny śpiew Carmen Azuar oraz mistrzowskie i sugestywne aranżacje Tomasza Kaszubowskiego „otuliły” publiczność blaskiem południowego słońca.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu pt. „Przystanek – Poezja”, który otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

logo Uniwersytetu Trzeciego WiekuLogo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Miejskiego Domu Kultury w Barcinielogo biblioteki
logo Zespołu Szkół w Barcinielogo Gminy Barcinlogo projektu