Maciej Piera stoi na tle ścianki z logo biblioteki

Maciej Piera, pasjonat gór, jest autorem popularnego kanału na YouTube „Szczytomaniak”. Jak sama nazwa wskazuje, kanał poświęcony jest tematyce górskiej; jest jednym z niewielu miejsc na polskim YouTube skupionym wokół tej dziedziny. Na kanale prezentowane są min. wideoblogi z wypraw górskich autora oraz filmy omawiające wypadki w górach – tej tematyce poświęcona jest także wydana w 2012 roku książka Pana Macieja, pt. „Siła przetrwania. Największe górskie tragedie”.

Kanał „Szczytomaniak” ma ponad 95 tysięcy subskrybentów; autor prowadzi także profile na innych mediach społecznościowych – Facebooku i Instagramie. Bez wątpliwości można więc powiedzieć, że Pan Maciej wie, co w Internecie piszczy. Swoją wiedzą podzielił się z młodzieżą z barcińskiego liceum na spotkaniu w naszej bibliotece 5 października. Bardzo ciekawie było słuchać, jak na tak nietypowej tematyce jak góry Pan Piera zbudował popularny kanał z sporą społecznością wiernych widzów, czekających na każdy nowy materiał.

Wydarzenie zrealizowano w ramach zadania „Ku szczytom – o literaturze górskiej i nie tylko”.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury — państwowego funduszu celowego.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo biblioteki barcinLogo biblioteki barcin