Dyrektor biblioteki wita zebranych gości.

Każdy, kto przyszedł 14 października 2020 roku o godz. 16:00 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie lub na Facebooku uczestniczył w transmisji na żywo, mógł przeżyć niezwykłe chwile wsłuchując się w ciekawe opowieści z życia Leopolda Tyrmanda. A wszystko za sprawą zaproszonego gościa - Mariusza Urbanka, który na podstawie książki „Zły Tyrmand” zabrał uczestników spotkania w niecodzienną i ekscytującą podróż śladami wybitnego pisarza, dziennikarza i publicysty.

Małgorzata Jarocińska z mikrofonem w ręce

Gawędą „Zwyczajne kobiety okresu międzywojennego” opowiedzianą przez Małgorzatę Jarocińską 9 grudnia 2020 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie zakończono projekt „Historie życiem pisane – o biografiach w bibliotece”. Zadania dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zdjęcie ekranu komputera, na którym widać klatkę z transmisji na żywo oraz pytania zadawane przez czytelników

W ramach projektu: „Historie życiem pisane – o biografiach w bibliotece” odbyła się 2 grudnia 2020 r. transmisja na żywo przy użyciu aplikacji do wideokonferencji Zoom z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie spotkania online z Ewą Nowak - panią pedagog terapeutą, lubianą autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spotkanie poprowadziła dyrektor barcińskiej książnicy – pani Grażyna Szafraniak a uczestniczyli w nim uczniowie klasy VIII oraz nauczyciele z Zespołu Szkół w Barcinie.

Plakat informujący o spotkaniu wyświetlony na jego początku.

Każdy, kto uczestniczył 26 listopada 2020 roku w spotkaniu online – transmitowanym live na Facebooku Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie mógł przeżyć niezwykłe chwile wsłuchując się w ciekawe opowieści z życia księdza Jana Twardowskiego, Zdzisława i Tomasza Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy. A wszystko to za sprawą Magdaleny Grzebałkowskiej, która na kanwie swoich książek biograficznych zabrała słuchaczy w ekscytującą podróż śladami księdza poety, malarza i jego syna oraz jazzmana.

Zrzut ekranu z aplikacji Zoom przedstaiający część uczestników

„Historie życiem pisane – o biografiach w bibliotece” – zadanie dofinansowane ze środków MKiDN pochodzących z funduszu promocji kultury z programu „Partnerstwo dla książki”.